tik-tok instagram youtube radio
godło uczelnia liderów
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

Filologia angielska

Nazwa kierunku studiów: Filologia angielska

Stopień studiów: studia I stopnia, licencjat

Forma studiów: stacjonarne

Specjalności:

  1. Filologia angielska z językiem biznesu
  2. Filologia angielska nauczycielska z modułem biznesowym

Przejdź na stronę Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych KANS i poznaj szczegóły

Przejdź do REKRUTACJI


Filologia angielska, wg danych MEiN, jest w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków wybieranych w roku 2023/2024!

Studia na kierunku Filologia Angielska to fascynująca podróż, podczas której studenci nie tylko doskonalą swój język angielski na poziomie C1, ale również zgłębiają wiedzę z zakresu językoznawstwa, literatury oraz historii i kultury obszaru anglojęzycznego.

 

Czym jest Filologia angielska?

To nie tylko zdobywanie biegłości językowej, ale także eksploracja bogactwa literatury oraz zrozumienie kontekstu historycznego i kulturowego, który kształtuje anglosaski świat. Filologia angielska obejmuje badania nad językiem angielskim w jego różnorodnych aspektach, od struktury gramatycznej po ewolucję języka na przestrzeni wieków. Studenci zgłębiają tajniki komunikacji językowej, a jednocześnie rozwijają umiejętność analizy literatury angielskiej i amerykańskiej. Ponadto, filologia angielska to także eksploracja kultury anglojęzycznej, co obejmuje zanurzenie się w zwyczajach, wartościach, sztuce i historii społeczeństw anglojęzycznych. To zrozumienie wpływu literatury na kształtowanie kultury oraz odwrotnie.

 

Czego się nauczysz?

Dwie dostępne specjalności dodają kierunkowi dodatkowego wymiaru, umożliwiając studentom dostosowanie swojej nauki do osobistych zainteresowań i planów zawodowych:

  1. Filologia angielska tłumaczeniowa - ta specjalność kieruje się ku przygotowaniu przyszłych nauczycieli języka angielskiego. Oprócz doskonalenia umiejętności językowych, studenci uczą się także technik nauczania oraz prowadzenia zajęć z języka angielskiego. Moduł tłumaczeniowy pozwala studentom zdobyć podstawowe umiejętności tłumaczeniowe, które mogą być przydatne zarówno w pracy nauczyciela, jak i w innych obszarach zawodowych.
  2. Filologia angielska nauczycielska z modułem tłumaczeniowym - specjalność ta skupia się na doskonaleniu umiejętności tłumaczeniowych w języku angielskim. Studenci uczą się tłumaczenia różnorodnych tekstów, w tym specjalistycznych, literackich, biznesowych i prawnych. Program kształcenia obejmuje także zagadnienia związane z technikami tłumaczenia, etyką zawodową oraz praktycznymi aspektami pracy tłumacza.

 

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po studiach?

Absolwenci filologii angielskiej posiadają szeroki zakres możliwości zawodowych. Mogą pracować jako nauczyciele języka angielskiego w szkołach podstawowych, średnich oraz językowych szkołach prywatnych. Dodatkowo, specjaliści z zakresu tłumaczeń mogą znaleźć zatrudnienie w biurach tłumaczeń, agencjach reklamowych, wydawnictwach, firmach zajmujących się handlem międzynarodowym oraz instytucjach międzynarodowych. Ponadto, posiadając biegłą znajomość języka angielskiego, absolwenci mogą również pracować jako redaktorzy, copywriterzy, specjaliści ds. marketingu międzynarodowego oraz specjaliści ds. relacji międzynarodowych w różnych sektorach gospodarki i administracji.

Odkryj niepowtarzalne możliwości kształcenia i rozwijaj swoje zainteresowania na najwyższym poziomie!
 

Przejdź do REKRUTACJI

Wybierz stopień

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Wybierz stopień

Wiemy, że wielu z naszych studentów to osoby, które pracują, mają rodzinę, obowiązki lub absorbujące hobby. Dlatego też, program studiów układamy w sposób, który gwarantuje nie tylko zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności, ale również umożliwia pogodzenie nauki z życiem prywatnym.